Hemen Ara

Whatsapp

Sarnıç Lokma - Lokmacı - İzmir Lokma

Sarnıç Lokma

Sarnıç Lokma

Hizmet Tanımı

Sarnıç Lokma

Lokma, bilindiği üzere geleneksel ve çok sevilen bir tatlıdır. Saraylardan gelme bir lezzettir, o zamanlarda çok yapılırmış ve sevilirmiş bu nedenle günümüze kadar hiç kaybolmadan gelmiştir. İnsanlar mutlu günlerinde, acı günlerinde veya hayır yapmak istediklerinde bu güzel tatlıyı ikram ederler. Lokma şerbetle ya da şerbetsiz olarak ikram edilir. Bu güzel ve geleneksel tatlı yıllardır ülkemizin her yerinde tüketilir ancak en özel tariflerini denemek isterseniz İzmir'e gelebilirsiniz. İzmir Lokma firmamız Sarnıç lokma döktürmek isteyenler için en doğru adrestir.

 

Özel Günlerinizin En Özel İkramı

İzmir'de özel günlerde mutlaka lokma döktürülür, firmaların açılış törenlerinde, yıl dönümü kutlamalarında, sünnet düğünlerinde, mevlitlerde, hayır yapılmak istendiğinde herkes tarafından çok sevilen lokma dökülür. Lokma dökülmesi için bir lokmacı çağrılır ve işinin uzmanı lokmacılar tarafından dökülür, ikram edilir. Lokmacılar, lokma arabaları ile en uzak mesafelere bile gidebilirler, talep nereden gelirse gelsin arabadaki donanım ve ustaları ile birlikte giderler ve işlerini icra ederler. Sizler de Sarnıç lokmacı arayışında iseniz hemen bize ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Usta İşi Lokma

Lokma yapımında püf noktaları bilmek, ölçüyü bilmek ve hamuru iyi hazırlamak gerekir. Gerçekten işini iyi yapan bir lokma ustası tarafından mayalanan hamur ve güzel kızartılan lokmayı yemeye doyum olmaz. Şerbetin hazırlanması ise en son noktadır, şerbet hazırlanırken gerçek şeker kullanılarak hazırlanırsa ne kadar yerseniz yiyin ağır gelmez, tadı kesmez. Hamuru, yağı, şekeri, ustası her biri ayrı ayrı önem taşır. Kaliteli ve doğal malzemeler kullanılarak yapılan ve iyi bir usta tarafından yapılan lokma şahane olur. Firmamızın 1993 yılından günümüze dek işinde uzman ustalarla birlikte faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

Saraydan İzmir'e Gelen Muhteşem Lezzet

Osmanlı döneminden, saraylardan gelen lezzet lokma; aynı kalitesi ile günümüzde hala en çok sevilen tatlı türlerinden birisidir. Hamur tatlıları arasında en özel yerini hiç bir zaman kaybetmemiştir, her aşamasında özenle hazırlanan ve sunulan bu güzel tatlıyı siz de misafirleriniz için düşünebilirsiniz.

Videolar

İzmir Lokma ekibimizin katıldığı ulusal programlar. tümünü gör