Hemen Ara

Whatsapp

Gaziemir Lokmacı - Gaziemir Lokma Dökme

Gaziemir Lokmacı

Gaziemir Lokmacı

Hizmet Tanımı

Nüfus bakımından yoğun bir yer olan İzmir'in Gaziemir ilçesinde bu duruma rağmen geleneksel tatlara verilen önem her zaman değerini korumuştur. Sürekli gelişen ve yenilenen yapısı karşısında kaybolacağı düşünülen değerleri hala var olması da ilçenin sevilen yönlerinden bir tanesidir. Lokma gibi geleneksel hale gelmiş anlayışlar ise oldukça sevilir ve talep edilir. Gelişme işe birlikte modern kültüre de katılan bu geleneksellik İzmir lokma adıyla kendine bir çok alanda yer edinmiştir.

 

Lokma Nedir?

Lokma genellikle adından da anlaşılacağı gibi küçük ve yuvarlak biçimde yapılan hamurlu bir tatlıdır. En önemli tavsiyemizse taze tüketilmesidir. Malzeme olarak yağ, şeker gibi temel sayılacak ürünlerden elde edilir. Hijyenik ve içine ne koyulduğundan emin olmadığınız ürünleri yememeniz önem arz eder. Yapılışı gereği kızartılan yağın ve şerbetinin kıvamına, sağlığına dikkat edilmesi gerekir. Bu nedenle her yerden yenebilecek bir tatlı değildir. Bilinen ve kalitesi test edilmiş bizim gibi kurumsal bir işletmeden yemeniz tavsiye edilir. Böylelikle gerçek lezzetini de anlamanız olası bir hal alır.

 

Lokma Nerelerde Kullanılır?

Lokma Gaziemir'in gelişimine bağlı olarak çoğalan açılışlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Fabrika, iş yeri, imalat yerleri, hastane, okul, kurum, alış veriş merkezi, dükkan gibi yerlerin açılışlarında mutlaka burnunuza lokma tatlısının kokusu gelecektir. İzmirlilerin severek yediği bir lezzet olması sebebiyle insanları açılışa çekmek için kullanılan güzel bir etmen olarak değerlendirilir. Lokma geleneksel açıdan da bereketi simgelediğinden dolayı sıklıkla kullanılır. Temelinde küçük küçük boyutlarda yapılmasının nedeni de budur.

 

Mevlitlerde Lokma

Sadece açılışlarla kısıtlı olmamak üzere mevlitlerde de lokma dökülmesi için Gaziemir lokmacı arayışıyla sıklıkla karşılaşılır. Rahmetli olan kişiye hayır duası alabilmek için yapılan mevlitte tatlı olarak sıcak ve taze bir lokma sunulur. Böylelikle daha çok kişinin lokmanın soran kokusuna gelmesi sağlanır. Kokusunun ve lezzetinin oluşması için kesinlikle bir tecrübe ve kalite şarttır. Aksi durumda yağlı bir hamur tadından farkı kalmaz. Bundan dolayı püf noktaları bilinmelidir. Çıtır çıtır ve ağızda dağılan, yedikçe yeme isteği uyandıran bir lokma için hijyen ve tecrübe şarttır. Sizlerde işinde uzman bir ekiple lokma döktürmek istiyorsanız firmamızı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Videolar

İzmir Lokma ekibimizin katıldığı ulusal programlar. tümünü gör